Hoşgeldiniz Sitemizde Kadınlara Özel Yazılarımızı görebilirsiniz.
www.sagliklivebakimli.com
Bizi Takip Et

Sahte Kalıcı Makyaj Ürünleri Sağlığı Tehdit Ediyor

Sahte Kalıcı Makyaj Ürünleri Sağlığı Tehdit Ediyor

İnternet üzerinden sıklıkla satılan ucuz kozmetik ürünleri arasında kalıcı makyaj boyaları da bulunuyor. Bu boyaların birçoğunun sahte olması ve cilt için zararlı kimyasal maddeler içermesi, ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor.

Türkiye’de kalıcı makyaj boyalarının satışı konusunda denetimlerin yetersiz olduğunun altını çizmek isterim. Kalıcı makyaj ile ilgili bu denetim eksikliğinin ciddi sağlık sorunlarına yol açmaya başladığına dikkat çekerek, “Kalıcı makyaj cilt altında boyanın yıllarca kaldığı bir uygulama olması dolayısı ile burada kullanılan boyaların niteliği son derece önem kazanıyor. Akşam yıkadığınızda yüzünüzden silip atacağınız bir makyaj malzemesi olmadığı için kalıcı makyaj son derece özen isteyen bir işlemdir. Dönüşü olmayan hatalara sebep verebilir. Son günlerde kalıcı makyaj yaptırarak alerjik reaksiyonlarla karşılaşan kişilerin sayısında ciddi artış olduğunu görmekteyim. Kalitesiz ve gerekli özellikleri taşımayan boyalarla yapılan işlemlerin cilt üzerinde kozmetik olarak bozuk ve telafisi olmayan bir görüntüye sebep olduğunu belirtmek isterim. lazer ile silme işlemlerinin dahi yeterli olmadığı uygulamaları gördükçe, denetim mekanizmasının eksikliğinin eleştirilmesi gerekliligini daha fazla arzu ediyorum

KALICI MAKYAJ BOYALARI STANDARTLARA UYGUN MU?

Türkiye’de kullanılan kalıcı makyaj boyaları konusunda bir sertifikasyon ve standart olmadığı belirtmek gerekiyor, kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin makyaj boyaları hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini vurgulamalıyım, “Kalıcı Makyajda kullanılan boyaların Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilirliğini gösteren Amerikan FDA onaylarına sahip olup olmadığı hakkında bilgi alması bu işlemin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması açısından önem taşıyor. Kişiler bu standartta üretilmiş ürünlere rahatlıkla güvenebilir ve işlem yaptırabilirler”

%100 Orjinal Kalıcı makyaj pigment veya Kalıcı makyaj cihazları hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz