Hoşgeldiniz Sitemizde Kadınlara Özel Yazılarımızı görebilirsiniz.
www.sagliklivebakimli.com
Bizi Takip Et

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

LAZER EPİLASYONDA BAŞARILI SONUÇ
Günümüzde kadın yada erkek herkesin istenmeyen tüylerden kurtulması için en etkili yöntem olan lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada %85 başarılı olduğu kanıtlanmıştır. 20 yıldır hem güvenli hem de başarılı bir yöntem olan lazer epilasyon genelde kişilere göre değişiklik gösterse de 3-4 seansta bacak altı, genital ve koltukaltı bölgelerinde başarılı bir sonuca ulaşmayı sağlar.

Lazer uygulamasında, yoğunlaştırılmış ışık dalgaları bir noktadan vücuda verilerek derinin altındaki kıl kökleri yakılır ve bu sayede orada bir daha kıl çıkması engellenir.

PEKİ NEDEN İLK SEANS YETERLİ DEĞİL?
Vücuttaki kıllar 3 evreden oluşur (büyüme, duraklama ve dökülme). Büyüme evresi kılın lazere en uygun olduğu evredir ve bu evreyi bulabilmek için birden fazla seans gerekebilir. Bazen ilk seansta bile tatmin olabileceğiniz bir sonuç elde edilebilir. Bunun yanı sıra 3-4 seansta yeterli olabilmektedir. Kılın büyüme evresinde vücudun farklı bölgelerinde ve farklı oranlarda kıl olmasından dolayı ayrıca yüz bölgesinde bulunan hormonlara duyarlı reseptörlerin daha hassas olmasından dolayı 6-10 seansa çıkabilmektedir.

LAZER TEDAVİSİ KALICI SONUÇLAR SAĞLAR MI?
Lazer uygulaması ile tüylerin temizlenmesi %80-90 arasında kalıcıdır. Geri kalan %10-20 tedaviden bir süre sonra tüyler seyrek bir şekilde çıkabiliyor. Hormon bozukluğu sebebiyle verilen bazı ilaçların düzensiz kullanılması tüylerin tekrar çıkmasına sebep olabiliyor. Yeniden çıkan tüyler 1-2 seanslık lazer uygulaması ile tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

LAZER EPİLASYONDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?
Uygulamadan sonraki ilk 24 saatlik zaman diliminde çok sıcak su uygulanmaması gerekir. Lazer epilasyon eğer vücudun açık bölgelerine uygulanmışsa, bir sonraki uygulamaya kadar güneşli havalarda güneş kremi kullanılmalıdır. Bunların dışında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz